Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Superior är en makalös smakupplevelse, och så nära perfekt som en skinka kan vara! Skinkan innehåller inget tillsatt fosfat eller…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ej allergener som obligatoriskt bör anges
Ingredienser
Gris skinka (ursprung Finland), havssalt, antioxidationsmedel (E301), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Oy Snellman Ab
PL 113, 68601 Pietarsaari
(06)7866111, https://www.snellman.fi, herra.snellman@snellman.fi
EAN
6409620010064
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 505 kJ / 121 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 23 g |
| Salt | 2,40 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

