Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

SoFine Tofu Skewers chicken style spett vegansk 150g
Alla SoFine produkterUngefär3,29 €
Vertailuhinta 21,93 €/kg
Information
Information
Grillspett som blir jättegott på grillen eller i grillpannan. Prova att doppa dem i hemmagjord hummus eller tzatziki på sojayoghurt
Tillverkningsland
Nederländerna
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
Tofu (vatten, SOJAbönor, koagulant: kalciumsulfat), rehydrerad SOJA- och VETEprotein, solrosolja, vatten, SOJAprotein, VETEmjöl, potatisstärkelse, förtjockningsmedel (metylcellulosa), naturlig arom, havssalt, frukt- och örtextrakt (antioxidationsmedel), vitamin (B2, B12), mineraler (järn, zink)
Kontaktuppgifter
Tillverkare
SoFine Foods bv
Sperwerweg 11, 6374 AG Landgraaf, Alankomaat
EAN
8718885891973
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i kylskåp (max +7 °C)
Bruksanvisning
Stek på pannan med olja, 4-6 min medium värme
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 793 kJ / 190 kcal |
| Fett | 9,4 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 7,1 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 18,2 g |
| Salt | 1,85 g |
| Järn | 2,1 mg |
| Fiber | 1,8 g |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Zink | 1,5 mg |

