Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

SportLife Nutrition Pudding 500g choklad-toffee protein pudding
Alla Sportlife Nutrition produkterUngefär15,45 €
Vertailuhinta 30,90 €/kg
Information
Information
SportLife Nutrition® hög proteinhalt och delikata pudding tar din fitnessdessert eller mellanmål till en helt ny nivå. Fantastisk smak och…
Tillverkningsland
Frankrike
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Mjölk protein isolat (av MJÖLK), Phsyllum kor pulver, Sunflower lecitin(E322), cacaopulver, arom(knäck), sötningsmedel: sukralos (E955).
Kontaktuppgifter
Elite Fitness Oy
P.O. Box 1, FIN-00921, Finland
EAN
6430018361956
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 508 kJ / 361 kcal |
| Fett | 3 g |
| - varav mättat fett | 2 g |
| Kolhydrat | 5 g |
| - varav sockerarter | 3 g |
| Protein | 74 g |
| Salt | 0,30 g |
| Fiber | 5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 3 g |

