Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Sun-Maid Kärnfria russin 6-pack små lådor 6x42,5g
Alla Sun-Maid produkterUngefär3,29 €
Vertailuhinta 12,90 €/kg
Information
Information
Sun-Maid kärnfria russin i en behändig 6-pack. Lätt att ta med och bevara i bilen, väskan eller fickan. Russinen innehåller endast fruktsocker.
Tillverkningsland
USA
Allergener
Ej allergener som obligatoriskt bör anges
Ingredienser
Russin
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
https://www.lejos.fi, 0207 413 800, asiakaspalaute@lejos.fi
EAN
0041143020173
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 323 kJ / 316 kcal |
| Fett | 0,7 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 77 g |
| - varav sockerarter | 71 g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 0,02 g |
| Fiber | 5,8 g |
| Natrium | 0 g |

