Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Sunnuntai Mix för mockarutsbotten är ett enkelt och snabbt sätt att baka hela familjens favoritbakverk. Du tillsätter endast olja och vätska (till…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
Socker, VETEmjöl, ÄGGvitepulver, VETEstärkelse, kakaopulver, emulgeringmedel (E475, E471), bakpulver (E450, E500), modifierad majsstärkelse, salt, chokladarom. Kan innehålla små mängder av mjölk och andra spannmål.
Kontaktuppgifter
Ravintoraisio Oy
PL 101, 21201 Raisio
02-4432022, https://www.raisio.com/kuluttajapalvelu, https://www.sunnuntai.fi
EAN
6411200112617
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 518 kJ / 363 kcal |
| Fett | 2,2 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 72 g |
| - varav sockerarter | 38 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,50 g |
| Fiber | 3,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


