Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Sunnuntai pajdeg är speciellt framtagen för pajer, pastejer och andra salta delikatesser. Den funkar dessutom alldeles utmärkt även för söta pajer.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, vatten, margarin (21 %) [vegetabiliska fetter (palm och kokos i varierande proportion), rypsolja, vatten, salt, aromämne], potatisflingor, salt, jäsningsmedel (E450, E500).
Kontaktuppgifter
Bunge Finland Oy
PL 400, 21201 Raisio
kuluttajapalvelu@bunge.fi
EAN
6438207011101
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under -18 C. Håller sig i kylskåpets frysfack 7 dygn, kylskkåp 2 dygn, i rumtemperatur ca 3 timmar. Får inte frysas efter upptining.
Bruksanvisning
Upptining: I rumtemperatur ca 1 timme. I mikrovågsugn på lägsta effekt 5-6 min beroende på ugnens effekt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 380 kJ / 330 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 8 g |
| - varav fleromättat fett | 3 g |
| - varav enkelomättat fett | 7 g |
| Kolhydrat | 35 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 5,9 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 2,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


