Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Sunspelt Ekospelt Vitt dinkelmjöl 700g
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Spelt
Ingredienser
100% Spelt
Kontaktuppgifter
Marknadsförare
SunSpelt Oy
Kurjentaival 10 A 9 , 33100 Tampere
info@sunspelt.fi, https://www.sunspelt.fi, +358 500-412731
EAN
6430011740185
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 480 kJ / 348 kcal |
| Fett | 2 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 69,4 g |
| - varav sockerarter | 3,5 g |
| Protein | 13,2 g |
| Salt | 0,40 g |
| Fiber | 3,5 g |
| Natrium | 0,4 g |

