Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Sunspelt Ekospelt Fullkornsmjöl av dinkel 800g
Alla SunSpelt produkterUngefär3,77 €
Vertailuhinta 4,71 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Sunspelt Ekospelt Fullkornsmjöl av dinkel 800g
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Spelt
Ingredienser
100% Spelt
Kontaktuppgifter
Marknadsförare
SunSpelt Oy
Kurjentaival 10 A 9 , 33100 Tampere
info@sunspelt.fi, https://www.sunspelt.fi, +358 500-412731
EAN
6430011740239
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 370 kJ / 324 kcal |
| Fett | 3,1 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 60,1 g |
| - varav sockerarter | 3,1 g |
| Protein | 13,8 g |
| Salt | 0,40 g |
| Fiber | 10,4 g |
| Natrium | 0,4 g |

