Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Spannmålbiffingrediensen är en färdig blandning av torra ingredienser som vatten tillsätts och steks till biffar. Till exempel är lingonsylt, ost-…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Spelt, Vete
Ingredienser
ekoVETEFLINGOR, ekoHAVREFLINGOR, ekoSPELTMJÖL, ekoHAVREKLI, ekocamelinafrön, ekoVETEGLUTEN, ekolök, ekovitlök, havssalt, ekopersilja, ekolibbsticka, ekopurjolök.
Kontaktuppgifter
Sysmän Luomuherkut Oy
19370 Nuoramoinen
0400901113, info@sysmanluomuherkut.fi, https://www.sysmanluomuherkut.fi
EAN
6420116000093
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt i rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 584 kJ / 140 kcal |
| Fett | 2,7 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 21,3 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 7,1 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 3,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


