Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Chips på grillen. Underbart frestande Taffel Grills frestar med paprika och tomat i en lättrökt, grillkryddad extas.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis (EU), vegetabiliska oljor (solros, raps), maltodextrin, salt, druvsocker, paprika, socker, jästextrakt, lök, tomat, arom, krydda (vitlök, cayennepeppar), surhetsreglerande medel (citronsyra), kryddextrakt (paprika). ||Kan innehålla spår av MJÖLKPROTEIN.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
Tillverkare
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410380041687
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur. Skyddas mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 310 kJ / 553 kcal |
| Fett | 33 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 58 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 6,3 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 4,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sipsit snacksit Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

