Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Taffel Herrgårds original saltade chips 180g
Alla Taffel Kartanon produkterUngefär1,99 €
Vertailuhinta 11,06 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
I dessa äkta inhemska Herrgårds lantpotatischips har endast den bästa blandningen av vegetabiliska oljor använts, och smakupplevelsen har fulländats…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis (Finland), vegetabiliska oljor (solros, raps), salt. ||Kan innehålla spår av MJÖLKPROTEIN.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
Tillverkare
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410381083068
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur. Skyddas mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 230 kJ / 550 kcal |
| Fett | 30 g |
| - varav mättat fett | 2,5 g |
| Kolhydrat | 63 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sipsit snacksit Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

