Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Taffel Herrgårds mellanmål nöt- och fruktblandning 60g
Alla Taffel Kartanon produkterUngefär1,89 €
Vertailuhinta 31,50 €/kg
Information
Information
En nötblandning med solig sötma från exotiska frukter: rostade jordnötter och cashewnötter i en skön dans med söt papaya, ananas och mango. Nötter…
Tillverkningsland
Danmark
Allergener
Nöt, Jordnöt, Svaveldioxid och sulfiter, Mandlar, Cashewnötter, Pekannöt, Pistagenöt
Ingredienser
JORDNÖTTER 50 % (JORDNÖT, solrosolja, salt 1, 1 %), torkade frukter 30 % (papaya, ananas, mango, guava, socker, antioxidationsmedel (citronsyra), konserveringsmedel (SVAVELDIOXID)), CASHEWNÖTTER 20 % (CASHEWNÖT, solrosolja, havssalt 1 %). Kan innehålla spår av MANDLAR, PEKANNÖT OCH PISTASCH.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410381092312
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt samt skyddat mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 097 kJ / 501 kcal |
| Fett | 35 g |
| - varav mättat fett | 6,7 g |
| Kolhydrat | 27 g |
| - varav sockerarter | 20 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 4,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


