Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Taffel Herrgårds Mellanmål nöt- och bärmix 60g
Alla Taffel Kartanon produkterUngefär1,89 €
Vertailuhinta 31,50 €/kg
Information
Information
En näringsrik blandning som smeker smaksinnet med måttligt saltade nötter och härliga bär: söta russin, härliga blåbär och underbara tranbär. Ett…
Tillverkningsland
Danmark
Allergener
Nöt, Jordnöt, Mandlar, Cashewnötter, Pekannöt, Pistagenöt
Ingredienser
JORDNÖTTER 60 % (JORDNÖT, solrosolja, salt 1, 1 %), MANDLAR 20 % (MANDLAR, solrosolja, havssalt 0, 8 %), russin 7 % (russin, solrosolja), tranbär 7 % (tranbär, socker, solrosolja), blåbär 6 % (blåbär, socker, solrosolja). Kan innehålla spår av CASHEWNÖTTER, PEKANNÖTTER OCH PISTASCH.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410381092305
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt samt skyddat mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 343 kJ / 560 kcal |
| Fett | 42 g |
| - varav mättat fett | 6,8 g |
| Kolhydrat | 23 g |
| - varav sockerarter | 16 g |
| Protein | 21 g |
| Salt | 0,83 g |
| Fiber | 8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


