Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Taffel Mandel & havssalt har vuxit i Kaliforniens sol och har en härligt rostad nötsmak med precis lagom saltig nyans. Oemotståndliga mandlar! Nötter…
Tillverkningsland
Danmark
Allergener
Nöt, Jordnöt, Mandlar, Cashewnötter, Pekannöt, Pistagenöt
Ingredienser
Rostade MANDLAR 97 %, solrosolja, havssalt. Kan innehålla spår av JORDNÖTTER, CASHEWNÖTTER, PEKANNÖTTER OCH PISTASCH.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410381092800
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur. Skyddas mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 615 kJ / 632 kcal |
| Fett | 54 g |
| - varav mättat fett | 4,4 g |
| Kolhydrat | 7,9 g |
| - varav sockerarter | 3,8 g |
| Protein | 25 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 7,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

