Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Taffel Mix honey & mild chili nötblandning 200g
Alla Taffel produkterUngefär2,98 €
Vertailuhinta 14,90 €/kg
Information
Information
Taffel Mix Honey & Mild Chili är en läcker blandning av honungsrostade och chili-karamelliserade jordnötter samt rostade och saltade cashewnötter -…
Tillverkningsland
Danmark
Allergener
Nöt, Jordnöt, Cashewnötter
Ingredienser
JORDNÖT 35% (JORDNÖT 95%, solrosolja, salt 1%), chilihonung JORDNÖT 35% (JORDNÖT 76%, socker, honung 4%, chili 2%, havssalt 1%), CASHEWNÖT 15% (CASHEWNÖT 96 %, solrosolja, havssalt 1%), honungsrostad JORDNÖT 15 % (JORDNÖT 75 %, socker, honung 5 %, solrosolja, salt, majsstärkelse, stabiliseringsmedel (E461, E415), arom).|Kan innehålla spår av andra NÖTTER.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410380044800
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt samt skyddat mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 469 kJ / 590 kcal |
| Fett | 45 g |
| - varav mättat fett | 7,7 g |
| Kolhydrat | 23 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 23 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 6,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


