Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
OBS! PÅ GRUND AV BRISTEN PÅ RÅVAROR ORSAKAD AV KRIGET I UKRAINA, FINNS DET FÖRÄNDRINGAR I FÖRPACKNINGENS INGREDIENSFÖRTECKNING. SOLROSOLJAN, SOM…
Tillverkningsland
Danmark
Allergener
Nöt, Jordnöt, Mandlar, Cashewnötter, Pekannöt, Pistagenöt
Ingredienser
JORDNÖTTER 95 % (USA), solrosolja och salt 1, 1%. Kan innehålla spår av MANDLAR, CASHEW NÖTTER, PISTASCH OCH PEKANNÖTTER.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410381092022
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt samt skyddat mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 568 kJ / 614 kcal |
| Fett | 51 g |
| - varav mättat fett | 10 g |
| Kolhydrat | 9,5 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 27 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 7,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

