Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Taffel Popcorn original saltade mikropopcorn 90g
Alla Taffel produkterUngefär0,90 €
Vertailuhinta 10,00 €/kg
Information
Information
Original är den verkliga pop an´roll klassikern sedan många år. Högklassiga majskorn plus lagom med salt – det blir en kombination med äkta…
Tillverkningsland
Danmark
Ingredienser
Majskorn, vegetabilisk olja (solrosolja, sheaolja), salt.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410381095115
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur. Skyddas mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 850 kJ / 440 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 5,5 g |
| Kolhydrat | 59 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 9,4 g |
| Salt | 2,40 g |
| Fiber | 10 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sipsit snacksit Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

