Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Poppa och rulla med god arom och rund smak av smör. Lagom saltade Mikropopcorn smakar härligt, precis som hemlagade i smör. Välj popcorn, det är pop!
Tillverkningsland
Danmark
Ingredienser
Majskorn, vegetabilisk olja (solrosolja, sheaolja), salt, smörarom.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410381095139
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur. Skyddas mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 850 kJ / 440 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 5,5 g |
| Kolhydrat | 59 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 9,1 g |
| Salt | 2,40 g |
| Fiber | 10 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sipsit snacksit Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

