Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Krispiga Taffel Ranch är friterad i vegetabilisk olja och har smak av härlig tomat, gräddig ost, paprika och söt lök. Chips som bjuder dig på en…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis (EU), vegetabiliska oljor (solros, raps), salt, socker, druvsocker (majs), tomat, VASSLEPULVER (från MJÖLK), lök, OSTPULVER, kryddor (bl.a. vitlök, paprika, cayennepeppar), jästextrakt, surhetsreglerande medel (mjölksyra, citronsyra), aromer.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
Tillverkare
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410380041779
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur. Skyddas mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 321 kJ / 556 kcal |
| Fett | 33 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 57 g |
| - varav sockerarter | 3,6 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 1,70 g |
| Fiber | 5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,6 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sipsit snacksit Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

