Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Tasangon herkut citron muffins 400g
Alla Tasangon Herkkutuote produkterUngefär3,95 €
Vertailuhinta 9,88 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Laktosfri citron smakande lilla muffins
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, ÄGG, vatten, rapsoljeprodukt [rypsolja, smörarom, antioxidationsmedel (tokoferolrika exrakt)], citronarom 2, 5 %, konserveringsmedel (E202), emulgeringsmedel (E471, E477, E481), förtjockningsmedel (E415, E1442), kostfiber (polydextros), jäsningsmedel (E450, E500), salt och växtextrakt (rönnbärsextrakt, tapiokastärkelse).
Kontaktuppgifter
Tasangon Herkkutuote
Pelmantie 75, 61400 Ylistaro
https://www.elonen.fi
EAN
6411230013014
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras en torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras förseglad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 737 kJ / 415 kcal |
| Fett | 18,9 g |
| - varav mättat fett | 3,4 g |
| Kolhydrat | 55 g |
| - varav sockerarter | 30 g |
| Protein | 5,2 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


