Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Tasangon kaurahyve hallon vit choklad småbröd 100% havre 300g
Alla Tasangon Herkkutuote produkterUngefär3,25 €
Vertailuhinta 10,83 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Hallon vitchoklad palmoljefri småbröd med 100 % av spannmål finska havre
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Havre, Vete
Ingredienser
HAVRE 38 % (flingor och mjöl, Finland), socker, vegetabilisk olja (raps, kokos), härdat vegetabiliskt fett (raps), vit choklad 5 % [socker, MJÖLKPULVER, kakaosmör, emulgeringsmedel (SOJALECITIN), vaniljarom], torkat hallon 5 %, ÄGG, vatten, sirap, jäsningsmedel (E450, E500), salt, majsstärkelse och aromer (bl.a. hallon, vanillin). Kan innehålla spår av VETE. LAKTOSFATTIG.
Kontaktuppgifter
Tasangon Herkkutuote
Pelmantie 75, 61400 Ylistaro
https://www.elonen.fi
EAN
6411230036204
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras en torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras förseglad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 063 kJ / 493 kcal |
| Fett | 24 g |
| - varav mättat fett | 10 g |
| Kolhydrat | 59 g |
| - varav sockerarter | 30 g |
| Protein | 7,1 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 4,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,5 g |


