Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Tasangon citron småbröd 300g
Alla Tasangon Herkkutuote produkterUngefär3,25 €
Vertailuhinta 10,83 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fri från palmolja och laktosfri citron småbröd
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, vegetabilisk olja (raps, kokos), härdat vegetabiliskt fett (raps), ÄGG, vatten, arom 0, 5% (citron), jäsningsmedel (E450, E500), majsstärkelse och salt. Kan innehålla spår av MJÖLK och SOJA. Laktosfri.
Kontaktuppgifter
Tasangon Herkkutuote
Pelmantie 75, 61400 Ylistaro
https://www.elonen.fi
EAN
6411230032558
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras en torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras förseglad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 030 kJ / 484 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 8,6 g |
| Kolhydrat | 69 g |
| - varav sockerarter | 28 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0,50 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


