Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Tasangon choklad småbröd 300g
Alla Tasangon Herkkutuote produkterUngefär3,25 €
Vertailuhinta 10,83 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fri från palmolja och laktosfri småbröd med chokladbits
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, vegetabilisk olja (raps, kokos), härdat vegetabiliskt fett (raps), choklad ca. 8 % [socker, kakaomassa, kakaosmör, emulgeringsmedel (solroslecitin), arom (vanillin)], ÄGG, vatten, sirap, kakaopulver, salt, jäsningsmedel (E450, E500), majsstärkelse, och aromer (bl.a. vanillin). Kan innehålla spår av MJÖLK och SOJA. LAKTOSFRI.
Kontaktuppgifter
Tasangon Herkkutuote
Pelmantie 75, 61400 Ylistaro
https://www.elonen.fi
EAN
6411230032459
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras en torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras instängd.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 089 kJ / 499 kcal |
| Fett | 23 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 65 g |
| - varav sockerarter | 30 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0,50 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


