Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
TEHO Drottningbär + Kreatin återhämtningsdryck - utan tillsatt socker 0,33 l
Alla Teho produkterUngefär2,25 €
Vertailuhinta 6,82 €/l
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
TEHO återhämtningsdrycker är gjorda med en finsk laktosfri, lokal mjölkbas. Produkterna är indelade i två koncept baserat på deras avsedda…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
MJÖLK (ursprung: Finland), MJÖLKprotein, surhetsreglerande medel (trikaliumcitrat), |stabiliseringsmedel (karragenan), kreatin, aromer, sötningsmedel (acesulfam K, sukralos), vitamin D, färgämne (karmin).
Kontaktuppgifter
Olvi Oyj
Olvitie I-IV, 74100 Iisalmi
0290001050, https://www.olvi.fi
EAN
6419800121787
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad produkt kan förvaras i rumstemperatur. Hållbar som öppnad 3-4 dagar i +2 - +6 °C.
Bruksanvisning
Omskakas
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 250 kJ / 60 kcal |
| Fett | 0,6 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 4,9 g |
| - varav sockerarter | 4,9 g |
| Protein | 8,5 g |
| Salt | 0,13 g |
| Kalcium | 230 mg |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin B12 | 0,2 µg |
| Vitamin D | 1 µg |
