Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Laktosfri pepparkakor
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, sirap, socker, vegetabiliskt fettprodukt [shea- och palmolja, arom, färg (betakaroten)], ÄGG, vatten, jäsningsmedel (natriumvätekarbonat), kanel, salt, nejlika och ingefära. Kan innehålla spår av MJÖLK och SOJA.
Kontaktuppgifter
Töysäläinen
Piparitie 5 63410 Rantatöysä
https://www.elonen.fi
EAN
6409590000331
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras: En torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras förseglad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 856 kJ / 441 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 6,4 g |
| Kolhydrat | 70 g |
| - varav sockerarter | 31 g |
| Protein | 6,8 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


