Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Töysäläinen Sockerskorpor är en mycket populär delikatess som kombinerar krispighet med en smulig konsistens. Bakad med rapsolja och rik på fiber,…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (Finland), socker (21%), vatten, rypsoljaprodukt [rypsolja, smörarom, antioxidationsmedel (E306)], jäst, salt, emulgeringsmedel (E472e, E481), enzymer, mjölbehandlingsmedel (E300), mältat KORNMJÖL. Kan innehålla spår av RÅG och HAVRE.
Kontaktuppgifter
Töysäläinen
Piparitie 5 63410 Rantatöysä
https://www.elonen.fi
EAN
6409590000683
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring torrt i rumstemperatur skyddad mot ljus. Förvara öppnad förpackning tätt tillsluten.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 526 kJ / 361 kcal |
| Fett | 6,6 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 66 g |
| - varav sockerarter | 23 g |
| Protein | 8 g |
| Salt | 0,50 g |
| Fiber | 3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


