Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Tropicana mandarin apple grape fruktjuice 0,9l
Alla Tropicana produkterUngefär4,15 €
Vertailuhinta 4,39 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Information
Information
Tropicana mandarin apple grape är fräsk läcker mix av mandariner, apelsiner, gröna vindruvor och äppel. 100% pressad äppel - inte från koncentrat.…
Tillverkningsland
Belgien
Ingredienser
Mandarinjuice (38%), apelsinjuice med fruktkjött (34%), äppel juice (18%), och vit druvjuice (10%).
Kontaktuppgifter
Tropicana Brands Group
Postfach, 3001 Bern, Switzerland
info@vitaseege.fi
EAN
5410188037388
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning håller i kylskåp 4-5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 207 kJ / 49 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Foolihappo | 0 µg |
| Vitamin C | 19 mg |

