Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Tropicana multivitamin juice 0,9l
Alla Tropicana produkterUngefär4,15 €
Vertailuhinta 4,39 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Information
Information
Tropicana Mulitvitamin Juice är en blandning av 12 frukter av bästa kvalitet som kommer från hela världen och innehåller 3 B-vitaminer, vitamin C och…
Tillverkningsland
Belgien
Ingredienser
Äppeljuice från koncentrat (50 %), apelsinjuice från koncentrat (11 %), druvjuice från koncentrat (9 %), ananaspuré från koncentrat (6 %), aprikospuré (6 %), persikopuré (4 %), mandarinjuice (4 %), kakijuice (3 %), passionsfruktpuré (3 %), mangopuré från koncentrat (2 %), bananpuré (1, 5 %), citronjuice, vitamin C, B1, B2, B6, E, A.
Kontaktuppgifter
Tropicana Brands Group
Postfach, 3001 Bern, Switzerland
info@vitaseege.fi
EAN
1210002015226
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning håller i kylskåp 5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 200 kJ / 47 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Riboflavin | 0,4 mg |
| Tiamin | 0,2 mg |
| Vitamin A | 75,8 µg |
| Vitamin B6 | 0,3 mg |
| Vitamin C | 54 mg |
| Vitamin E | 4,8 mg |

