Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Tropicana orange juice with bits apelsinjuice med fruktkött 0,25l
Alla Tropicana produkterUngefär1,73 €
Vertailuhinta 6,92 €/l
Information
Information
Klassisk orange juice med fruktkött. En liten flaska är lämplig portion för frukost, lunch eller mellanmål.
Tillverkningsland
Belgien
Ingredienser
100 % apelsinjuice med fruktkött.
Kontaktuppgifter
Tropicana Brands Group
Postfach, 3001 Bern, Switzerland
info@vitaseege.fi
EAN
5410188030020
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning håller i kylskåp 4-5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 179 kJ / 42 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 9 g |
| - varav sockerarter | 9 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Vitamin C | 31 mg |


