Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Tropicana pressed orange juice without pulp apelsinjuice utan fruktkött 0,9l
Alla Tropicana produkterUngefär4,15 €
Vertailuhinta 4,39 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Information
Information
Tropicana Original: 100 % pressade apelsiner, för en god start på morgonen. 100 % pressad frukt, inte från koncentrat. Naturligt hög halt av…
Tillverkningsland
Belgien
Ingredienser
100% apelsinjuice utan fruktkött.
Kontaktuppgifter
Tropicana Brands Group
Postfach, 3001 Bern, Switzerland
info@vitaseege.fi
EAN
1210002015196
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning håller i kylskåp 4-5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 172 kJ / 40 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 9,3 g |
| - varav sockerarter | 8,6 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 200 mg |
| Vitamin C | 30 mg |


