Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Tropicana tropical fruit fruktjuice 0,9l
Alla Tropicana produkterUngefär4,15 €
Vertailuhinta 4,39 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Information
Information
Denna våg av tropiska smaker lyfter din vardag. En smaklig mix av äpple, apelsin och exotiska frukter. En smak av juice som får dig att vilja resa.…
Tillverkningsland
Belgien
Ingredienser
Äppeljuice 73%, mandarinjuice 12%, ananasjuice 9%, passionsfruktjuice 4% och mangopuré 2%.
Kontaktuppgifter
Tropicana Brands Group
Postfach, 3001 Bern, Switzerland
info@vitaseege.fi
EAN
8710398523440
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning håller i kylskåp 4-5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 176 kJ / 41 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Vitamin C | 20 mg |

