Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Tropicana pink grapefrukt juice 0,9l
Alla Tropicana produkterUngefär4,89 €
Vertailuhinta 5,21 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Information
Information
Tropicana Pink Grapefruit är en 100 % fruktjuice där rosa grapefruktens friska syrlighet möter naturlig sötma. Tillverkad av noggrant utvalda…
Tillverkningsland
Belgien
Ingredienser
100% Rosa grapefruktjuice med fruktkött.
Kontaktuppgifter
Vitaseege Oy Ab
Veneentekijäntie 6, 00210 Helsinki
info@vitaseege.fi
Tillverkare
PepsiCo BeLux B.V
Da Vincilaan 3, 1930 Zaventem, Belgium
+800 6757 4450
EAN
1210002015417
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning håller i kylskåp 4-5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 156 kJ / 37 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 8,1 g |
| - varav sockerarter | 8,1 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Vitamin C | 22 mg |

