Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fiberrik, låg fetthalt, osaltad, vegan. Gott från Finland-märkt produkt av 100 % finsk råg. Traditionell mörk krossad rågmalt för traditionella…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg
Ingredienser
RÅGmalt
Kontaktuppgifter
Laihian Mallas Oy
66400 Laihia
06-475 2111
EAN
6421000090008
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 493 kJ / 353 kcal |
| Fett | 1,6 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 68 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 9,7 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 15 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


