Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Tuoppi Memma- och brödmalt vegan, fiberrik 1 kg
Alla Tuoppi produkterUngefär5,47 €
Vertailuhinta 5,47 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Hög i fiber, hög i protein, låg i fett, osaltad, vegan. Gott från Finland produkt av 100 % finsk råg. Traditionell rågmalt för den traditionella…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg
Ingredienser
RÅGmalt
Kontaktuppgifter
Laihian Mallas Oy
Länsitie 372 66400 Laihia
06-4752111
EAN
6421000330005
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 468 kJ / 348 kcal |
| Fett | 1,4 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 66 g |
| - varav sockerarter | 9 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 16 g |
| Natrium | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


