Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaniljpulver är som vanliga vaniljstänger, bara enklare. Ren vanilj utan tillsatt socker.
Tillverkningsland
Danmark
Ingredienser
Ekologiskt vaniljpulver.
Kontaktuppgifter
Midsona Danmark A/S
DK-9550 Mariager
https://urtekram.fi
EAN
5765228795262
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och inte för varmt (15-25°C).
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 205 kJ / 288 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 12,7 g |
| - varav sockerarter | 12,7 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 7,20 g |
| Kalcium | 11 mg |
| Järn | 0,1 mg |
| Kalium | 148 mg |
| Magnesium | 12 mg |
| Natrium | 9 mg |
| Niacin | 0,1 mg |
| Fosfor | 6 mg |
| Riboflavin | 0,1 mg |
| Zink | 0,1 mg |

