Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
När den är rostad är den krispig på ytan och mjuk på insidan. Traditionell toast som hela familjen kan njuta av.
Tillverkningsland
Estland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (EU), vatten, FULLKORNSVETEKROSS (5 %), jäst, sirap, rapsolja, torkad VETESURDEG, joderat salt, VETEGLUTEN, konserveringsmedel (sorbinsyra) och mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra).
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6437005040986
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 055 kJ / 249 kcal |
| Fett | 2,4 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 46 g |
| - varav sockerarter | 2,3 g |
| Protein | 8,8 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 4,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

