Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
När den är rostad är den krispig på ytan och mjuk på insidan. Läcker havretoast.
Tillverkningsland
Estland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, FULLKORNSHAVREFLINGOR (Finland), jäst, rapsolja, sirap, joderat salt, torkad VETESURDEG, konserveringsmedel (sorbinsyra) och mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra).Havre står för 11 % av spannmålen i brödet och 7, 7 % av brödets vikt.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6437005074899
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 071 kJ / 253 kcal |
| Fett | 2,8 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 46 g |
| - varav sockerarter | 2,9 g |
| Protein | 8,8 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 4,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

