Laddar

Vaasan Kotiuunin AURA® Pastej 7x50g
Alla Vaasan Kotiuunin produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Kotiuunin AURA® pasteija är en pastej fylld med en generös mängd Valio AURA® ost.
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Mandlar, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, vegetabilisk olja (palm, raps), Valio AURA® BLÅMÖGELOST 9% [pastöriserad MJÖLK (Finland), salt, syrningskultur, blåmögelkultur, konserveringsmedel (E235)], ÄGG, jäst, ris, modifierad potatisstärkelse, salt, socker, VETEGLUTEN, persilja, emulgeringsmedel (E472e), druvsocker, mjölbehandlingsmedel (E300). Kan innehålla spår av mandel, soja. Kraftigt saltat.
Kontaktuppgifter
Oy Lantmännen Unibake Ab Finland
Tiilitie 9, 01720 Vantaa/Vanda
0800 166 122, kuluttajapalvelu.UnibakeFI@lantmannen.com, https://www.vaasan.fi/tuotteet/kotiuunin/
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Bruksanvisning
Djupfryst. Förvaras vid -18°C eller kallare. Får inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 573 kJ / 379 kcal |
| Fett | 28 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 24 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


