Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Kotiuunin Cocktail rispirog 15x45g
Alla Vaasan Kotiuunin produkterUngefär3,28 €
Vertailuhinta 4,86 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Kotiuunin Rukiinen Cocktailpiirakka är bakat med rågskal som är fylld med läcker risgrynsgröt. Den här produkten bakas i Lantmännen Unibakes…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
vatten, ris 19% (EU), FULLKORNSRÅGMJÖL, VETEMJÖL, vegetabilisk olja (palm, raps), VETEGLUTEN, salt, socker, druvsocker, MJÖLKPROTEIN, RÅGMALT, morotskoncentrat, naturliga aromer, mjölbehandlingsmedel (E300). Produkten innehåller 8, 5% råg. Kraftigt saltat.
Kontaktuppgifter
Oy Lantmännen Unibake Ab Finland
Tiilitie 9, 01720 Vantaa/Vanda
0800 166 122, kuluttajapalvelu.UnibakeFI@lantmannen.com, https://www.vaasan.fi/tuotteet/kotiuunin/
EAN
6437005048289
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 806 kJ / 191 kcal |
| Fett | 5 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 30 g |
| - varav sockerarter | 1,9 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 3,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


