Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Kotiuunin Minicroissant 12x30g
Alla Vaasan Kotiuunin produkterUngefär3,29 €
Vertailuhinta 9,14 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Kotiuunin Minicroissant är en liten croissant som har bakat med äkta smör, perfekt till frukosten, brunch eller mellanmål.
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Mandlar, Hasselnötter, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, SMÖR 20, 6% (MJÖLK: EU), vatten, socker, jäst, ÄGG, salt, VETEGLUTEN, mjölbehandlingsmedel (E300, enzym). Kan innehålla spår av hasselnötter och mandel.
Kontaktuppgifter
Oy Lantmännen Unibake Ab Finland
Tiilitie 9, 01720 Vantaa/Vanda
0800 166 122, kuluttajapalvelu.UnibakeFI@lantmannen.com, https://www.vaasan.fi/tuotteet/kotiuunin/
EAN
6416577009867
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 677 kJ / 400 kcal |
| Fett | 21 g |
| - varav mättat fett | 14 g |
| Kolhydrat | 46 g |
| - varav sockerarter | 7,5 g |
| Protein | 7,7 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1 g |

