Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Lapin rieskaset ohra korntunnbröd 260 g 8 st
Alla Vaasan produkterUngefär1,49 €
Vertailuhinta 5,73 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Litet ock praktiskt, äkta nordens korntunnbröd.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, KORN 20 % (flingor, maltextrakt), potatisflingor, vegetabilisk olja (ryps, raps), joderat salt, växtfiber (psyllium, potatis), konserveringsmedel (E 200, E263), RÅGMJÖL och mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra).
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6437005053863
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 028 kJ / 244 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 43 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 4,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

