Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Maalaisviipaleet 500 g skivat veteblandbröd
Alla Vaasan produkterUngefär1,25 €
Vertailuhinta 2,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Saftiga skivor - enkla och bekväma för varje dag.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, RÅG (mjöl, malt), jäst, FULLKORNSRÅGMJÖL, torkad VETESURDEG, joderat salt, vegetabilisk olja (ryps, raps), konserveringsmedel (sorbinsyra) och mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra).
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6437005031298
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 029 kJ / 243 kcal |
| Fett | 1,8 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 46 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 8,7 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

