Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Moilas Free From Ohut Tumma 150 g 3 st glutenfritt bovetebröd
Alla Vaasan Moilas produkterUngefär3,35 €
Vertailuhinta 22,33 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Mörkt och tunt glutenfritt bröd med härlig seghet. Så gott att man inte märker det är glutenfritt!
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Havre
Ingredienser
Bovete (fulkornsmjöl, kross), fullkornsteffmjöl, vatten, rismjöl, potatis (flingor, fiber), jäst, rapsolja, socker, sirap, fruktsocker, salt, psyllium, förtjockningsmedel (E 466), bambufiber, karamelsirap och konserveringsmedel (E 200).Kan innehålla spår av glutenfritt havre.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
Tillverkare
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6431901820338
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 270 kJ / 300 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 55 g |
| - varav sockerarter | 6,9 g |
| Protein | 9,1 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 6,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

