Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Moilas Free From Porkkanapala 210 g 3 st glutenfritt tunnbröd med morot
Alla Vaasan Moilas produkterUngefär3,93 €
Vertailuhinta 18,71 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Mjukt och smakligt, glutenfritt tunnbröd med saftig morot.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Havre
Ingredienser
vatten, ris (fullkornsmjöl, torkad surdeg), morot 12 %, tapiokastärkelse, förtjockningsmedel (E 415, E 466, E 464, E 412), rapsolja, solrosprotein, potatisflingor, jäst, salt, konserveringsmedel (E200). Kan innehålla små mängder av glutenfri havre.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
Tillverkare
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki
EAN
6431901820239
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 880 kJ / 190 kcal |
| Fett | 3,9 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 31 g |
| - varav sockerarter | 7,1 g |
| Protein | 4,4 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


