Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Moniviljaviipaleet 520g skivat flerkornsbröd
Alla Vaasan produkterUngefär1,59 €
Vertailuhinta 3,06 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Smakrik skivad fullkornsbröd - rik på fiber och full av smak!
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (Finland), vatten, RÅGMJÖL, FULLKORNSVETE (flingor, kross), jäst, torkad VETESURDEG, FULLKORNSRÅG (mjöl, malt), HAVREFIBER, linfrö, joderat salt, VETEGLUTEN, vegetabilisk olja (ryps, raps), konserveringsmedel (sorbinsyra) och mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra).
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6437005031281
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 022 kJ / 242 kcal |
| Fett | 2,2 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 44 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 8,5 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

