Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

VAASAN PIENI PYÖREÄ Seesami 250 g veteknäckebröd med sesamfrön
Alla Vaasan produkterUngefär2,28 €
Vertailuhinta 9,12 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Runt veteknäckebröd med sesamfrön. Tillverkat i Finland. Rik på fiber.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, fullkornsVETEmjöl, SESAMFRÖN 5 %, socker, vatten, jäst, salt och emulgeringsmedel (E 471, E 472e).
Kontaktuppgifter
Lantmännen Cerealia Oy
Salmisaarenaukio 1, 00180 Helsinki
Marknadsförare
Lantmännen Cerealia Oy
Salmisaarenaukio 1, 00180 Helsinki
EAN
6410500097099
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, ej över normal rumstemperatur och avskilt från varor med stark lukt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 643 kJ / 393 kcal |
| Fett | 5,8 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 66 g |
| - varav sockerarter | 5,4 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 1,20 g |
| Järn | 2,7 mg |
| Fiber | 8,5 g |
| Tiamin | 0,2 mg |
| Zink | 2,3 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


