Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Den välbekanta ISO smaken - nu i en mindre påse!
Tillverkningsland
Estland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, FULLKORNSVETEKROSS (5, 3 %), jäst, sirap, rapsolja, joderat salt, VETEGLUTEN, konserveringsmedel (sorbinsyra) och mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra).
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6408180736254
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 150 kJ / 272 kcal |
| Fett | 2,6 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 50 g |
| - varav sockerarter | 2,7 g |
| Protein | 9,8 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 4,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

