Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Ranskanleipä är helt enkelt Finlands mest populära franska bröd. Det fiberrika och laktosfria brödet är bakat i Finland.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, jäst, joderat salt, vegetabilisk olja (ryps, raps), mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra) och konserveringsmedel (sorbinsyra).
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6437002001911
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 029 kJ / 245 kcal |
| Fett | 1,3 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 47 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 9,6 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 3,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

