Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Vaasan Street Food Brioche hamburgerbröd 2 st 160 g
Alla Vaasan produkterUngefär2,75 €
Vertailuhinta 17,19 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Street Food Brioche är det ultimata valet för dina gourmetburgare! Bakad med äkta smör för en fyllig och lätt söt smak, erbjuder denna brioche…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (Finland), vatten, socker, laktosfritt SMÖR 5, 5 % (Finland), jäst, torkad VETESURDEG, VETEGLUTEN, salt, mjölbehandlingsmedel (E 300), glansämne (vatten, ärtprotein, glukossirap, rismjöl) och konserveringsmedel (E 200). Kan innehålla spår av ägg. Upptinat, får inte frysas på nytt.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6408180738074
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Upptinat, får inte frysas på nytt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 239 kJ / 296 kcal |
| Fett | 5,9 g |
| - varav mättat fett | 2,4 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 6,9 g |
| Protein | 9,5 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 3,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

