Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Street Food Chili BRGR 320 g 4 st Hamburger semla med chili
Alla Vaasan Street Food produkterUngefär2,95 €
Vertailuhinta 9,22 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Street Food Chili Brgr är ett kryddigt hamburgerbröd för dig som gillar hetare smaker! Chiliflingor som bakats in i degen ger detta…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (EU), vatten, socker, vegetabilisk olja (raps, ryps), jäst, chili, VETEGLUTEN, majs, joderat salt, vegetabiliskt protein (ärt), konserveringsmedel (E 282, E 200), emulgeringsmedel (E 472e), VETESURDEG, arom, druvsocker, maltodextrin och mjölbehandlingsmedel (E 300). Kan innehålla spår av sesamfrö.UPPTINAT, får inte frysas på nytt.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
Tillverkare
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6408180738050
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 174 kJ / 281 kcal |
| Fett | 4,5 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 49 g |
| - varav sockerarter | 6,5 g |
| Protein | 9,1 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 3,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

